SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Jardiniere 7685064
nr 768 5064
Jardiniere
Sekelskifte 1900, nysilver, längd: 37
Kondition: mindre nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 30 juli 2012
kl 18:55:47
700 kr
750 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.